poniedziałek, 24 września 2007
Z maila....

Przyznaję, że blog lekko zwolnił ostatnio tempo. Jest mniej wpisów i dużo mniej dłuższych wypowiedzi, które optymistycznie nazywamy publicystyką. Z początkiem października jednak przyspieszymy i szczerze wierzę, że będzie co czytać i oglądać. Tym razem dostałem maila od kuzyna i nie mogłem się powstrzymać od podzielenia się z Wami tym obrazkiem:

AGENCI

piątek, 21 września 2007
Zbliżają się wybory...

Tym razem postanowiłem sięgnąć po komentarz jednego z czytelników tego bloga i zamieścić go na głównej stronie, gdyż wydał mi się bardzo interesujący. Niestety, w skutek braku loginu nie jestem go jeszcze w stanie podpisać. Jak zapewne zauważycie temat ujęty jest w bardzo fajny, charakterystyczny dla gazet sportowych sposób.

------------------------------------------------------------------------------------------------

W związku z tym, że zbliża się początek sezonu, a okres transferowy nieubłaganie się kończy, postanowiłem zrobić małe podsumowanie sytuacji w sześciu największych klubach...

PiS (największe sukcesy- Mistrz Polski 2005):

Klub ma dwóch liderów, ale jego największymi atutami jest zgranie zespołu, młody talent Ziobro oraz oddana grupa fanów, z najlepiej zorganizowanymi klubami kibica. Zespół najlepiej czuje się w ataku. Kaczyńscy zebrali układ, który jest groźny dla wszystkich.

Przyszli:
- Nelly Rokita - nowy asystent trenera. Jej przyjście było kompletnym zaskoczeniem, zwłaszcza, że nigdy jeszcze nie pełniła tak odpowiedzialnej funkcji.
- Ryszard Bender - doświadczony, przyszedł w ramach wolnego transferu, jest jednym z ulubieńców dyrektora sportowego drużyny- Tadeusza Rydzyka.

Być może przyjdzie:
- Maciej Płażyński - były kapitan PO waha się przy wyborze klubu. Jednak w związku z tym, że ma poparcie trenera PiS, to wydaje się, że decyzja o przejściu tamże jest już przesądzona.

Odeszli: Antoni Mężydło, Radek Sikorski, Bogdan Borusewicz (wszyscy PO), Kazimierz Marcinkiewicz (PO?), Paweł Zalewski (PO?)


PO (Wicemistrz Polski ’01 i ’05):

Ten sezon może być dla PO bardzo ciężki: klub opuścił jeden z najlepszych zawodników i pomimo dużej aktywności w okienku transferowym, wywalczenie pierwszego miejsca może okazać się niemożliwe.

Przyszli:
- Kazimierz Kutz - w związku z tym, że miał własną kartę zawodniczą, to przyjście tego doświadczonego gracza nic nie kosztowało klubu PO. Najlepiej sprawdza się jako reżyser gry.
- Antoni Mężydło - niektórzy mówią, że to stary piernik, ale pomimo swojego wieku, nadal jest zdrowy jak Rydz.
-Bogdan Borusewicz - odszedł z PiS w wyniku nieporozumień z kapitanem drużyny. Podobno w nowym klubie ma obiecaną opaskę marszałka.
- Radek Sikorski - na początku kariery wyjechał za granicę. Grał w Anglii, USA, Afganistanie oraz drużynie aktualnych Mistrzów Polski.

Być może przyjdą:
- Kazimierz Marcinkiewicz - tak jak wielu Polakom, także Kazimierz nie radzi sobie w Premiership. Podobno bliski jes-jes-jest przejścia do PO.
- Paweł Zalewski - w związku z konfliktem z trenerem, ciągle przesiaduje na ławce rezerwowych. Prawdopodobnie wzmocni PO.

Odeszli: Robert Smoktunowicz (LiD)

Skończył karierę:
- Jan Rokita - odejście na sportową emeryturę tego wytrawnego gracza jest wielkim ciosem dla klubu, w którym odgrywał kluczową rolę. Pomimo, że ciężko przychodziła mu gra zespołowa, to jego brak może przesądzić o Mistrzostwie Polski.


LiD (Mistrz Polski ’45-89, ’93 i ’01):

Zespół po zmianie barw i połączeniu z klubem Geriatrzy.pl może liczyć na utrzymanie trzeciego miejsca. Wszystko jednak zależy od dyspozycji Kwaśniewskiego, który często uskarża się na kontuzje, zwłaszcza goleni.

Przyszli:
- Robert Smoktunowicz - ma znajomości w mediach (zwłaszcza w Polsacie) i wśród sędziów. Ma to pomóc LiDowi w utrzymaniu swojej pozycji.
- Geriatrzy.pl - połączenie z tym małym klubem sprawia, iż średnia wieku zespołu gwałtownie wzrosła. Trzeba to uznać za ryzykowny ruch.

Odeszli: Leszek Miller (Samoobrona), Józef Oleksy (KPEiR?), Marek Dyduch (Samoobrona?)

Zespół może mieć problemy z utrzymaniem się w Ekstraklasie. Lepper znakomicie czuje się w ofensywie, jednak linie defensywne znacznie się osłabiły po odejściu Łyżwińskiego do Łódzkiego klubu z ul. Smutnej. Szansą dla klubu jest przyjście Millera.

Przyszli:
- Leszek Miller - Lwią część kariery spędził w klubie PZPR/SDRP/SLD. Jego przyjście do "Buraczanych" jest sporą niespodzianką. Trzeba przypomnieć, że jego forma jest zagadką, gdyż przez dwa lata prawie nie występował.
- Zygmunt Wrzodak - dobry w ataku, jest istnym wrzodem na d**pie dla obrońców.


LPR (utrzymanie w I lidze ’05):

Klub może być czarnym koniem tego sezonu. Przyjście Jurka i Korwina przysporzy drużynie fanów. Najmocniejszym punktem jest Giertych, który ma naprawdę końskie zdrowie.

Przyszli:
- Janusz Korwin-Mikke - gwiazda przeszłości, kiedyś uważany za wielki talent, ostatnio plątał się po niższych ligach.
- Marek Jurek - znakomity obrońca (wszyscy pamiętają jego akcję obrony życia).


PSL (od 1918 roku w I lidze):

Najstarszy polski klub. Jak zwykle będzie walczyć o utrzymanie. Pomimo, że ma ma podobne logo do Celticu, to nikt nie wróży PSL-owi takiej kariery.

Tak oto wygląda czołówka przed sezonem.


Jedno jest pewne:
Nie odniesiemy sukcesu w europejskich pucharach, dopóki ktoś nie zatrudni trenera zza granicy.

środa, 19 września 2007
Śmieszne znaki drogowe, część 2

Dawno nic tu nowego się nie pojawiło. Byłem jednak zajęty obgryzaniem paznokci nerwowo oczekująć wyników egzaminiu. A że już po wszystkim, i wszystko dobrze się skończyło możecie się teraz spodziewać większej ilości notek. Oto kolejna porcja zdjęć:

kraina amiszow

cos groznego

 nietypowa toaleta

 

czwartek, 13 września 2007
Oficjalnie ogłaszam!
Najnowszy spot PiS-u to najmniej przemyślana reklamówka polityczna w dziejach. Poniżej przedstawiam dowody na potwierdzenie tej tezy.
Człowiek ze zdjęć z szalikiem i jego zasady

Dostałem maila od Agaty (za co serdecznie dziękuję) i nie mogłem się powstrzymać, żeby po lekkich przeróbkach nie zrobić z niego użytku. Poniżej kilka zasad i obietnic złożonych przez tego Pana co dzisiaj wizytuje nasze rejony, a na zdjęciach poniżej siedzi w nowiutkim szaliku.

1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem

Swoją drogą liczyłem, że po objęciu przez niego teki premiera ktoś na poważnie zainteresuje się czy zasady trójpodziału władzy jest w tym przypadku zachowana;)

2. Nie będzie koalicji z Samoobroną, jako pierwsi staniemy do walki z tym klubem pełnym nieuczciwych ludzi

Co by nie powiedzieć koalcji nie ma i w dodatku z nimi walczą. Przypomnieli sobie te obietnie po kilkunastu miesiącach rządów i współpracy z Lepperem, na którego potem nielegalnie nasłali CBA.

3. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądowym

Mam dziwne przeczucie, że Andrzej Lepper ma ich kilkanaście i kilkadziesiąt w drodze. Ale ta zasada ewoluowała w miarę potrzeb- gdy potrzebowali wiadomej partii do wspólnych rządów to okazało się, że to musi być wysoki wyrok za umyślne przestępstwo w II instancji, potem jednak doszli do tego, że sądy w Polsce są złe (czemu wyraz wielokrotnie dawali Ziobro i Kaczyński). A jak im się Lepper przestał podobać to się okazało, że chcą od razu wprowadzić taki zapis do konsytucji żeby nie mógł kandydować.

4. Idealogia i przekonania wielu członków PiS kreowały się w trakcie ich walki opozycyjnej, nikt kto nas wtedy ścigał, kto miał coś wspólnego z komunizmem nie będzie z nami rządził

Co prawda świstak już nie zawija w sreberka (dla niewtajemniczonych: teraz opakowania są na taki fachowy zamek), ale wiadomy V-ce minister sprawiedliwości nawet przy użyciu bilbordów nie oczyści się z tego, że w latach 70-tych ścigał i osadzał działaczy opozycyji w więzieniach.

5. Teraz trochę obietnic: Zbudujemy trzy miliony mieszkań.

Wiecie czemu Andrzej Aumiller był tak lubiany przez premiera i prezydenta? Bo był entuzjastycznie nastawiony do tego projektu. Znaczy się był niespełna rozumu.

6. Wprowadzimy niższe podatki

Z drugiej strony czemu się im dziwimy? Po co wprowadzać niższe podatki jak można wprowadzić wyższe i na króką metę Skarb Państwa będzie z tego więcej miał?

7. Wycofamy polskie wojsko z Iraku

Abstrahując od moich prywatnych poglądów na te sprawy to zdaje się, że coś takiego obiecali, nie wyszło im, a w promocji dorzucili jeszcze równie niebezpieczny Afganistan.

8. Mój ulubiony punkt. 200 km wybudowanych autostrad w 2006 roku to nasza zasługa, 6 km w 2007 to wina SLD.

Widzieliście pewnie to otwarcie jakiegoś kawałka autostrady z premierem w roli głownej? Wyglądał równie uroczo jak na wczorajszym meczu.

9. Kazimierz Marcinkiewicz to świetny premier, na całą kadencję

Pewnie by go zostawili, gdyby kadencja składała się z samych kinderbali, a Jarosław nie miał żądzy władzy jeszcze większej niż Ziobro.

10. Będzie tanie państwo, zredukujemy zatrudnienie w administracji państwowej.

A co tam, jednak zwiększymy zatrudnienie i wydatki. A jak Lech Kaczyński krytykował Kwaśniewskiego za częste wycieczki do Jastarni i chciał sprzedać tamtejszy ośrodek to on nagle spodobał się jego żonie i bidak musi latać tam z 7 razy w miesiącu. Zgadnijcie za czyje pieniądze tam lata?

DLA MNIE, RAZ DANE SŁOWO, JEST ŚWIĘTE. (Jarosław Kaczyński, 10.VII.2006)

środa, 12 września 2007
Mecz z Finlandią

Ogólnie rzecz biorąc gra była słaba, choć wynik, jak wynika ze zdjęc zamieszczonych w portalu gazeta.pl, niektórych cieszy:

premier kibic
premier kibic II
sobota, 08 września 2007
Śmieszne znaki drogowe, część 1

Zainspirowany portalem gazeta.pl, który umieścił serię zdjęć dziwnych znaków drogowych, sięgnąłem do albumów i postanowiłem wrzucić tutaj kilka ciekawych fotek. Więcej będzie po moim wtorkowym egzaminie.

Zaczniemy i skończymy na motoryzacji, a w środku będą zwierzątka.

nie pij
wielbłąd
słoń
guziec
cdn... 
piątek, 07 września 2007
Z deszczu pod rynnę

W związku z odwołaniem przez prezydenta (na wniosek premiera) większości ministrów Zbigniew Ziobro nie jest już prokuratorem generalnym...

...tę funkcję pełni obecnie premier Jarosław Kaczyński.

Komentarza nie będzie.

 

czwartek, 06 września 2007
Amerykańscy filmowcy zabierają głos w sprawie wojny z terroryzmem
Podczas gdy w Niemczech trwa realny pościg za pozostałymi członkami grupy terrorystycznej, która miała zaatakować amerykańską bazę i lotnisko we Frankfurcie za oceanem do wejścia do kin przygotowywane są trzy filmy, które będą znaczącym głosem, który Hollywood zdecydował się zabrać w temacie światowej wojny z terroryzmem.
wtorek, 04 września 2007
Ogłoszenie, a nawet dwa

 

1. By zapewnić naszemu blogowi dynamiczny rozwój wprost proporcjonalny do wzrostu ilości internautów odwiedzających naszą stronę zapraszamy chętnych do współpracy. Wszelkie propozycje prosimy przesyłać na adres: tomekpasieczny(at)gazeta.pl Zapraszamy zarówno ludzi chcących pisać w istniejących już działach jak i tych, którzy mają nowe pomysły. Czekamy na propozycje!

2. Jako pomysłodawca i twórca tej strony stanąłem przed poważnym problemem. Zastanawiam się czy powinniśmy zarejestrować naszego bloga w sądzie jako... czasopismo (tak właśnie cudownie jest skonstruowane nasze prawo). Moje obawy budzi fakt, iż będzie to równoznaczne z możliwością pociągnięcia nas do odpowiedzialności karnej - a jak wszyscy wiemy, obecna władza krytyki nie znosi. A jako, że wyrażamy tu nasze subiektywne poglądy, które nie zawsze są zgodne z ideami rządzących to rozważam również przeniesienie tej strony na zagraniczny serwer. Wszelkie porady w tej sprawie mile widziane.

 

20:29, tomekpasieczny
Link Komentarze (7) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6